בדיקת מזוזות בבית הלקוח

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
20

בדיקת מזוזות בבית הלקוח

השירות של בדיקת מזוזות בבית הלקוח מוצע על ידי סופרי סת"ם רבים על מנת להקל על הלקוחות שחפצים בכך. הבדיקה נועדה לבדוק את הכשרות של הקלף עצמו ולוודא שהוא לא נשחק או התפורר במהלך השנים. בדיקת מזוזות בבית הלקוח כוללת את מצב האותות והדיו של המזוזה. על מנת שהמזוזה תחשב כשרה, על כל האותיות להיות שלמות וברורות.

סוגי מזוזות בשוק

בדומה לתשמישי קדושה אחרים גם במזוזות ניתן למצוא מגוון של רמות הידור וכשרות. הקטגוריה הבסיסית היא של מזוזה כשרה, בה הכתב שלם בלבד ללא הקפדות הלכתיות או הידורים נוספים מעבר לכך. רמת האיכות הבאה מכונה מזוזה מהודרת ובה סופר הסת"ם מקפיד על דקויות הלכתיות כגון, צורת האותיות והתגים של הכתב. במזוזה מהודרת יש גם הקפדה על האחידות של השורות השונות ועל היופי של הכתב. ניתן למצוא גם קטגוריה נוספת של מזוזות מהודרות מאוד עם הידורים וחומרות למי שבוחר בכך. בעת בדיקת מזוזות בבית יש לקחת בחשבון את רמת ההידור שהלקוח חפץ בה.

מתי נהוג לבצע בדיקת מזוזות

באופן מסורתי נהוג לבדוק את המזוזות בבית לכל הפחות אחת לשלוש שנים. ישנם מסורות שהתקבעו בקרב חלק מקהילות ישראל להחמיר ולבצע בדיקת מזוזות במהלך בחודש אלול כל שנה, כחלק מההכנה הרוחנית לקראת ראש השנה. רבים בוחרים להזמין בדיקת מזוזות עד הבית בעקבות תחושות של קושי רגשי או חשש מחסימה רוחנית, למשל בתקופות של בעיות כלכליות או רפואיות של מי מבני הבית.

מה בודק מזוזות מחפש במהלך הבדיקה

התהליך של בדיקת מזוזות צריך להיעשות בזהירות ובכוונת מצווה וקדושה. במהלך הבדיקה בודק מזוזות מפרק את המזוזה, מוציא את הקלף ומתקין מזוזה חליפית לשם המשך של הבדיקה בבית המלאכה. בודק מזוזות יכול לבצע בדיקה ידנית או ממוחשבת בהתאם למצב של הקלף ולאחר מכן במידה ויש בכך צורך, הוא יעשה חיזוקים ותיקונים של האותיות והדיו.

בדיקת מזוזות בבית הלקוח עם סופר בקי ומנוסה

בעת החזרת המזוזה ללקוח הוא יגיש הסבר כתוב על ממצאי בדיקת מזוזות בבית שהוא ביצע, תוך פירוט התיקונים שנעשו והמלצות שלו להמשך. אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי בדיקת מזוזות בבית הלקוח הגעתם למקום הנכון. חברת כתב סופר עוסקת בשיווק של קלף עבודות יד ומכונה לסוחרי וסופרי הסת"ם בארץ ובעולם. חברת כתב סופר מכירה את כלל האפשרויות עבור בדיקת מזוזות עד הבית ברחבי הארץ ואתם מוזמנים לצור אתנו קשר.

שיתוף ב facebook

שתפו את הכתבה

למאמרים נוספים

כיסוי לתפילין וטלית

כיסוי לתפילין וטלית – לשמירה פיזית ורוחנית כיסוי לתפילין וטלית נועד לשמור על תשמישי הקדושה הללו מפגיעה ונזק, כמו גם לתת להם את הכבוד

הנחת תפילין יד

הנחת תפילין יד – מנהגים ומסורות הנחת תפילין יד נעשית לרוב על יד שמאל על פי ההלכה מכיוון שזו היד החלשה. מצוות הנחת התפילין מצווה

רכישת ספר תורה

רכישת ספר תורה – נקודות שיש לקחת בחשבון לקראת רכישת ספר תורה יש להחליט לגבי סגנון הכתיבה המבוקש, בהתאם למסורת הקהילתית של הקונה. בחלוקה